آموزش روشهای تمیز کردن زیورآلات / براق کردن بدلیجات

تمیز کردن بدلیجات

روشهای تمیز کردن زیورآلات / براق کردن بدلیجات در منزل

 تمیز کردن بدلیجات

در این آموزش کوتاه به بررسی چنر راه حل خانگی جهت تمیز و براق کردن زیورآلات و بدلیجات شامل گردنبند زنانه ، انگشتر زنانه ، دستبند مردانه و … می پردازیم.

زیورآلات و بدلیجات همیشه برای مردم به ویژه برای خانم ها جذاب بوده است. تمیز کردن بدلیجات نیز به همین دلیل از اهمیت زیادی برای آنها برخوردار است. بسیاری از افراد به دنبال این هستند که بدانند با چه روشهایی می توانند زیورآلات و بدلیجات خود را تمیز کرده و براق تر نشان دهند تا زیبایی آن چند برابر شود. اول از همه بهتر است این نکته را به یاد داشته باشیم که هیچ چیز بهتر از مراقبت کردن نیست. بهتر است در مرحله اول همیشه از بدلیجات و زیورآلات خود مراقبت کنید تا کمتر آسیب دیده ببینند و کمتر در معرض کثیف و تیره شدن قرار بگیرند. یکی از روشهای نگه داری مناسب این است که زیورآلات و بدلیجات خود را همیشه در یک مکان و جعبه مناسب نگهداری کنید. در این مقاله به چند روش کاربردی برای تمیز کردن جواهرات در منزل اشاره می کنیم.

براق کردن زیورآلات

تمیز کردن زیورآلات

1) استفاده از جوش شیرین با مقداری مواد شوینده برای تمیز و براق کردن بدلیجات و زیورآلات

جوش شیرین از جمله موادی است که استفاده های زیادی دارد. جالب است بدانید که برای تمیز کردن زیورآلات و بدلیجات نیز می توان از این ماده استفاده کرد. کافی است مقداری جوش شیرین را با کمی مایع ظرفشویی مخلوط کرده و یک مایع خمیری مانند و نرم تهیه کنید. سپس با استفاده از این ترکیب به براق کردن زیور آلات خود بپردازید. این ترکیب به راحتی می تواند زیورآلات شما را تمیز کرده و جرم های سیاه روی آن را از بین ببرد.

تمیز کردن بدلیجات

2) استفاده از مواد شوینده در تمیز کردن زیورآلات / براق کردن بدلیجات

مواد شوینده به دلیل پاک کنندگی قوی که دارند به راحتی می توانند زیورآلات شما را تمیز و براق کنند. می توانید از شوینده هایی مانند صابون و مایع ظرفشویی برای براق کردن بدلیجات خود استفاده کنید.

براق کردن بدلیجات

3) استفاده از سرکه در تمیز و براق کردن زیورآلات

یکی از روشهای ساده و در عین کاربردی این است که مقداری سرکه را روی پنبه ای ریخته و زیورآلات خود را با آن تمیز کنید. این روش به ویژه برای تمیز و براق کردن نقره کاربرد بیشتری دارد. چرا که نقره پس از مدتی استفاده سیاه می شود و جذابیت و زیبایی اولیه خود را از دست می دهد.

تمیز کردن زیورآلات

از آنجایی که عوامل زیادی همچون تعرق، آلودگی و گرد و خاک به مرور زمان موجب کدر و کثیف شدن زیورآلات و بدلیجات؛ با استفاده از روشهای گفته شده در این مقاله شما دیگر نگران تمیز و براق کردن بدلیجات و زیورآلات خود نخواهید بود و به راحتی از مواد موجود در منزلتان می توانید برای این کار استفاده کنید.

1 دیدگاه برای “آموزش روشهای تمیز کردن زیورآلات / براق کردن بدلیجات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *